JAN FRKAL     mobil: 732 313 667     tel.: 577 103 212     fax: 577 103 303     e-mail: entomofagie@atlas.cz 

Tady je hlavní stránkaCo je to vlastně ta entomofagie?Jak se se mnou zkontaktovat
Právě se děje nebo chystá
Pár receptů pro gurmányJedlé druhy hmyzuVýživné hodnoty hmyzuNěkolik obrázků pro ilustraciZanechte mi svůj názorNěco o mě a odkazy

th_dn.gif (952 bytes)
ikonka1
ikonka na stránky

 

NABÍDKA

Není v mých silách dodat jedlý hmyz na Váš stůl a to hned z několika důvodů. V první řadě nedostatek času a financí, vzhledem k tomu, že studuji (a to mimochodem úplně jiný obor, než se váže ke hmyzu). Dovážet hmyz ze zahraničí a prodávat ho by byla pravděpodobně záležitost pro zavedenou firmu a ne jednoho studenta, který se entomofagií zabývá jako koníčkem. Jsou zde také praktické překážky typu hygieny a mnoho dalších.

Nicméně, co Vám můžu nabídnout, pokud opravdu chcete jedlý hmyz ochutnat (a že to stojí za to!), je možnost zprostředkování. Jinými slovy, když se mi ozvete, jsem schopen Vám hmyz objednat třeba v konzervách ze zahraničí (což je náležitě drahá věc), nebo ho obstarat u nás – tzn. na farmách apod., samozřejmě s tím, že je to „na vlastní nebezpečí“. Upozorňuji, že s jedlým hmyzem neobchoduji. (Asi by to u nás ani nešlo...prozatím).

Nabízím tedy především spolupráci, lidem, kteří se chtějí o zajímavé věci, jakou je entomofagie, něco dozvědět, dále třeba restauracím, které by se nebály zkusit nabízet jedlý hmyz (mám kontakty na mezinárodní gastronomické trhy, kde lze jedlý hmyz kupovat...) atd.

Hledám pomoc
Sháním jakoukoliv pomoc při sbírání informací o hmyzožroutství, uvítám třeba Vaše zkušenosti a pokusy s pojídáním hmyzu. Rád se pobavím s odborníky na výživu, hygienu, entomology, cestovately a tak podobně. Uvítám i technickou pomoc, jako například při focení dobrot z hmyzu, atd. ...

 

designed by JAN FRKAL © 2001     technické připomínky a dotazy: honza.f@atlas.cz