JAN FRKAL     mobil: 732 313 667     tel.: 577 103 212     fax: 577 103 303     e-mail: entomofagie@atlas.cz 

Tady je hlavní stránkaCo je to vlastně ta entomofagie?Jak se se mnou zkontaktovat
Právě se děje nebo chystá
Pár receptů pro gurmányJedlé druhy hmyzuVýživné hodnoty hmyzuNěkolik obrázků pro ilustraciZanechte mi svůj názorNěco o mě a odkazy

th_dn.gif (952 bytes)
ikonka1
ikonka na stránky

 

CHOV HMYZU

Jednou z možností jak získávat hmyz k jídlu, je jeho chov. Ve velkém se u nás jedlý (přesněji krmný) hmyz chová na farmách a nutno říci, že tuto možnost využívám nejčastěji - objednávám si hmyz z farem. Chov hmyzu ve velkém je celkem věda a jednotlivé farmy si pečlivě hlídají své know-how, holt je to jejich byznys...

U nás je žalostně málo literatury o chovu hmyzu a když už, tak je určena pro entomology, kterým stačí chovat několik párů exotických broučků k pozorování... Jednou z mála je knížka Františka Kovaříka "Hmyz - chov a morfologie", která vyšla v roce 2000. Najdete zde poměrně podrobný návod na chov cvrčků a třeba i housenek některých motýlů a moučňáků.

Na internetu informací o chovu taky není moc, nicméně budu se snažit je shromažďovat. Zatím si můžete přečíst návod na chov některých druhů, který jsem stáhl jednak ze starších stránek farmy Acheta (tady), jednak ze stránek chovatelů halančíků (zde). 

Samozřejmě zkouším sám experimentovat (choval jsem už doma třeba cvrčky a teďka mám moučné červy) a časem, až nabudu více zkušeností, udělám stránku s vlastními návody atd.

 

designed by JAN FRKAL © 2001     technické připomínky a dotazy: honza.f@atlas.cz