JAN FRKAL     mobil: 732 313 667     tel.: 577 103 212     fax: 577 103 303     e-mail: entomofagie@atlas.cz 

Tady je hlavní stránkaCo je to vlastně ta entomofagie?Jak se se mnou zkontaktovat
Právě se děje nebo chystá
Pár receptů pro gurmányJedlé druhy hmyzuVýživné hodnoty hmyzuNěkolik obrázků pro ilustraciZanechte mi svůj názorNěco o mě a odkazy

th_dn.gif (952 bytes)
ikonka1
ikonka na stránky

 

AKTUALITY - co se právě děje, na čem se pracuje...

Nejnovější

3.11.2002: Abych se přiznal, tak přes léto a prázdniny se mi hrubě nedostávalo času být příliš hmyzožroutsky činný (včetně aktualizování stránek...), takže se to snažím teď dohnat. Entomofagie se ujala především jako součást klubových akcí pionýrů z Brna, na obzoru je reportáž o přípravě hmyzu pro jeden velký slovenský časopis a v plánu je několik ochutnávek. Budu průběžně referovat.

25.3.2002: Množství nových zkušeností, událostí a informací souvisejících s entomofagií si vyžádalo úpravu a podstatné rozšíření stránek. V galerii přibylo mnoho fotek, ať už samotných specialit nebo akcí spojených s propagací. Z nových rubrik jsem zavedl nabídku (doslova pro všechny, i ty, kteří nechtějí ochutnat, ale mohou mi nějakým způsobem pomoci), dále entomofágní knihovničku, trochu jsem se zamyslel (stránka "Rozjímání") a taky shrnul své dosavadní praktické zkušenosti s přípravou a získáváním hmyzu. Pokusně jsem si začal pěstovat trochu moučných červů a tím jsem se dostal k problematice chovu hmyzu u nás.

Mimo jiné jsem dělal na jaře 2002 přednášku s ochutnávkou v resocializační komunitě v Březnici u Zlína, kde jsem pokecal mimo jiné s odborníkem entomologem a chovatelem hmyzu. Také tam byl zástup novinářů, včetně ČTK, takže se posléze strhla mediální bouře (vyvrcholená natáčením dokumentu o entomofagii slovenskou státní televizí) - shrnutí mých snah o propagaci a popularizování hmyzožroutství najdete taktéž na zvláštní stránce.

designed by JAN FRKAL © 2001     technické připomínky a dotazy: honza.f@atlas.cz